İnsan Kaynaklarında Dijitalleşme

Hedef kitle üzerinde yapılan araştırmaları her zaman önemsiyorum. Bu alanda değer verdiğim araştırmalardan biri olan ve kariyer.net ve PWC tarafından yapılan İnsan Kaynakları Süreçlerinde Dijitalleşme Endeksi Araştırmasını sizlerle paylaşmak istedim.

Bu araştırmada iş yaşamının geleceğine etki edecek 5 Megatrend ve ‘Yetenek Yönetimi Stratejilerine Etkileri’ ele alınıyor. Bu kapsamda belirlenen beş Megatrend şu şekilde ifade ediliyor:

Global Ekonomik Gücün Yön Değiştirmesi: Yetenek arama stratejilerinin gözden geçirilerek yeni stratejilerin belirlenmesi

Demografik ve Sosyal Değişim: Şirketlerin, işgücünde aynı anda bulunan farklı kuşakların ihtiyaçlarının daha iyi
anlaşılması

Teknolojik Dönüşüm: Yetenek yönetimi stratejileri ile değişen iş modellerinin uyumlu hale getirilmesi

İklim değişikliği ve Kaynak Yetersizliği: Yetenek yönetiminde sürdürülebilirliğe odaklanma ve kanuni düzenlemelerin getireceği riskleri öngörmesi

Hızlı Kentleşme: Yeni organizasyonel yapılara odaklanılması ve ücret ve yan haklar paketlerinin güncellenmesi

Araştırmanın devamını incelemek isterseniz burayı tıklayabilirsiniz. Özellikle İnsan Kaynakları alanına yönelik önemli tespitler ve nokta atışı detayların bulunduğunu şimdiden belirtebilirim. Birçok şirket için ortak sayılabilecek noktalar kollektif bir biçimde sunulduğu zaman çok daha anlamlı hale gelebiliyor. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.