Hakkımda

Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde Bilgisayar Programcılığı eğitimi aldım.

Bugüne kadar Amerika, İngiltere, Mısır gibi 10’dan fazla ülkede insan kaynakları, sürdürülebilirlik ve organizasyonların yeniden yapılandırılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirdim ve operasyonel liderliklerde bulundum. İş hayatında 30 yılı geride bıraktım ve bu süreçte ABD Hava Kuvvetleri, Tekstil, Otomotiv, Otomotiv Yan Sanayi ve Tütün sektörü gibi farklı disiplinlerdeki sektörlerde İnsan Kaynakları alanına yönelik farklı yönetsel görevlerde bulundum.

İş hayatıma Amerikan Hava Kuvvetleri’nde göreve başladım. ABD’ Hava Kuvvetleri’nden sonra ise Philip Morris’de İnsan Kaynakları birimine geçiş yaptım. Philip Morris’de yaklaşık yedi yıl boyunca İnsan Kaynakları alanına yönelik uluslararası görevlerde bulundum. Daha sonra Cevher Döküm’de İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak görev aldım ve bu görevimden sonra İngiltere menşeli Galler Tobacco’ya İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Müdürü geçtim. Gallaher Tobacco’dan sonra ise Türkiye’nin en büyük akü üreticilerinden biri olan İnci GS Yuasa’da yaklaşık beş yıl boyunca İnsan Kaynakları Müdürü görevinde bulundum.

Bu görevimin ardından ise dünyanın en güçlü markalarına üretim yapan Yeşim Tekstil’in yedi yıl boyunca İnsan Kaynakları ve Sosyal Uygunluk Direktörüğü görevini yürüttüm. olarak görev aldım. Bu süreçte Nike, Under Armour, Zara, Pull&Bear, Bershka, Tommy Hilfiger,  Lacoste, Polo Ralph Lauren, Guess ve Tchibo gibi markaların işbirliklerini ve sosyal uygunluk süreçlerini yönettim. Yakın zamanda da İzmir hayalimin peşine düştüm. Şu an ise Cevher Jant Sanayi’de İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapmaktayım.

2010-2011 yıllarında Peryön Ege Bögelsi Başkan Yardımcılığı görevinde de bulundum. Bugüne kadar Nar Taneleri ve Uğur Böcekleri gibi gençlere ve sokak hayvanlarına yönelik pek çok sosyal projede yer almaya da devam ediyorum.

Dokuz Eylül Üniversitesi Kariyer Koçluğu programını tamamladım. Şu an Profesyonel Koç olarak da çalışmalarıma devam ediyorum.